Renkli Kampüs

Birbirinden farklı ama birbirini tamamlayan 5 Kadın’ın hayallerinin yolculuğunun adı Renkli Kampüs. Amaçları, başka bir dünyanın mümkün olduğunu göstermek. Onlar ‘Dünyayı değiştirmek için önce dünyanı değiştir’ dediler ve üniversiteli gençlerin yer aldığı bir sorumlu liderlik ve farkındalık programı olan Renkli Kampüs’ü tasarladılar. Renkli Kampüs katılımcıların yarısının fiziksel engeli olan gençlerin oluşturduğu çeşitlilikten ve farklılıklardan güç alan ezber bozan bir gençlik programı…

Renkli Kampüs üç ana başlık üzerine inşa edilmiş. Bunlardan birincisi kişisel gelişim ve sorumlu liderlik tarafını geliştirmek,  ikincisi insan kaynakları bağı ve istihdama hazırlık, üçüncüsü de sivil toplumda aktifleşmek için, seçilmiş STK’lar ile birlikte toplumdaki çözülmeyi bekleyen konular ile ilgili proje üretmek. Renkli Kampüs bir dönemi  Kasım ve Mayıs ayları arasında, 13 + 1 modülden oluşacak şekilde planlanmış durumda ve başvurular web sitesi üzerinden yapılabilir.

Yeni Ufuklar

Yeni Ufuklar Yelken Takımı, Renkli Kampüs mezunlarının liderlik ve takım çalışması becerilerini yelken sporuyla pekiştirebileceği özel bir eğitim modülü olarak Cenk TEKKAYA Denizcilik sponsorluğunda hayata geçirildi. İlk olarak Eylül 2016’da başlayan projede, 6’sı engelli toplam 12 Renkli Kampüs mezunu arkadaşımızla bir takım kurduk ve 14 hafta boyunca hem teorik hem de uygulamalı eğitimler gerçekleştirdi.

“Yelkende engel yok!” diyerek RK-Yeni Ufuklar Yelken Takımı, her sene düzenlenen bir çok kurum ve şirketin katıldığı  BMW Sailing Fest yarışına Gezi Sınıfı olarak katıldı ve sınıfında  2. oldu.

Yeni Ufuklar, 3. Döneminde hemen hemen her hafta yelkencilikle ilgili bir çok bilgi öğrenilerek çalışmalara devam ediyor. Pratik eğitimler aralıklarla teorik eğitimlerle besleniyor ve Yeni Ufuklar katılımcıları gelecekteki zaferlere hazırlanıyor!

Farklı Evlerde Online Buluşmalar

2020 yılı içinde Covid-19 pandemisi nedeniyle bazı sağlık tedbirleri uygulanmaya başlandı. Bu yüzden çoğu yüz yüze etkinliklerimizi ve atölyelerimizi online platformlara taşıyarak bir Ayrı Evlerde Online Buluşmalar programını başlattık. Böylece çeşitli konularda ve değişik disiplinlerde birbirinden değerli konuklarımızı ağırlıyoruz. Hem bu sürecin psikolojik etkisini azaltmaya, hem de dernek olarak farklı kesimleri bir platformda bir araya getirerek farklılıkları zenginliğe çevirmeye devam ettik.