Kurucularımızla Tanışın

2012 yılında Ortak İdealler Derneği’nin (Common Purpose Türkiye) yetkinin ötesinde liderliği vurgulayan Meridyen Programı’nda bir araya gelerek fırsat eşitliğinin ve birlikte yaşam kültürünün gerçekleştiği bir dünya yaratmak isteyen 5 birbirinden farklı kadın 2018 yılında Değiştiren Adımlar Derneği’ni kurdu.

Arzu Güneşli
1984 yılında Boğaziçi Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun oldu. 1991-2015 yılları arasında Boyner Büyük Mağazacılık’ta çalıştı. 2015 -2019 döneminde de Boyner Holding’te Kurumsal Gelişim ve Yatırım Kiralama Direktörü olarak görev yaptı. Halihazırda Danışmanlık/Eğitmenlik/işletmecilik/çiftçilik gibi çok farklı konularla ve Değiştiren Adımlar Derneği’ndeki gönüllü çalışmalarıyla ilgileniyor.
Pınar Gökpınar
1990 yılında İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun oldu. 1989-1993 yılları arasında PwC ve Deloitte olmak üzere denetim şirketlerinde çalıştı. 1993-2022 arasında BP’de farklı yurt içi ve yurt dışı görevlerde yer alıp 2022 Aralığında kurumsal hayattan emekli oldu. Şimdilerde aktif sivil toplum gönüllülüğü konusuna çok daha fazla odaklanıyor.
Kristina Steinbüchel
Dokuz Eylül Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nden 1998 yılında mezun oldu. İş kadını, blog yazarı & çocuklar ile hayvanlar konularında aktif bir gönüllü olan Kristina 2010 yılında The Big House mimarlık ve dekorasyon şirketini kurdu. Halen bu konuda çalışmaya devam ediyor.
İdil Ander
Lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Turizm İşletmeciliği bölümünde tamamlayan ve San Francisco Institute of Achitecture’da Business Administration on Sustainability (Green MBA) uzaktan eğitim programını bitiren İdil, 2010 yılında Köprü Sürdürülebilirlik Danışmanlığı Yönetici Ortağı oldu. 2010 ile 2013 arasında Common Purpose Türkiye uluslararası sivil toplum örgütünün program koordinatörlüğü görevini yürüttü. 2022’den itibaren Bring on the Zoo’da partner olarak çalışmaktadır.
Suna Özpar
1998 yılında Koç Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nü bitirdikten sonra BP’de İnsan Kaynakları bölümünde 15 yıl boyunca yöneticilik yaptı. 2014 Mart ayında BP’den ayrıldıktan sonra farklı sektörlerde faaliyet gösteren KOBİ’lerin kurumsallaşma sürecinde İK alanında danışmanlık vermeye devam ediyor.